OŠ Franja Malgaja Šentjur

OŠ Franja Malgaja Šentjur

OŠ Franja Malgaja Šentjur

V sredo, 5. 2. 2020, je Teater (nade)budnih, ki deluje pod mentorstvom Bojane Potočnik,  na osrednji občinski prireditvi ob kulturnem prazniku prejel priznanje, ki ga podeljuje JSKD Republike Slovenije, OI Šentjur.

taeter

Teater nadebudnih se je v preteklem šolskem letu s predstavo Praprotni cvet uvrstil na državno srečanje Otroških gledaliških skupin Slovenije. Predstava Praprotni cvet, ki temelji na šansonskih besedilih Svetlane Makarovič in jih v premišljenem dramaturškem loku poveže s problemi današanjih mladostnikov in celotne družbe, kjer kraljujejo kapital, tekmovalnost, potrošništvo, duhovna izpraznjenost, odrivanje starostnikov na rob družbe … je bila lani ena izmed 12 najboljših otroških gledaliških predstav v Sloveniji.

Teater (nade)budnih se je od leta 2012 štirikrat uvrstil na državno srečanje gledaliških skupin, kar nedvomno potrjuje njegovo kakovost in izjemnost v šentjurskem prostoru, kot je v obrazložitvi povedala vodja OI JSKD ga. Anita Koleša.

Vsem dvomljivcem, ki še vedno ne verjamejo, da praprotni cvet je, pa tele misli Svetlane Makarovič iz nagrajene malgajevske predstave:

“Eni zamahnejo z roko in rečejo, da ga ni. Da ne more obstajati, ker praprot ni tiste vrste rastlina, ki bi
lahko pognala cvet, in je potemtakem tudi bajeslovno praprotno seme le izrodek pesniške domišljije.

In vendar obstaja. Sije v barvah iskrenosti, ki si to upa biti. Sije v barvi samosvojosti, ki si to upa biti,
v barvi ljubezni, ki si to upa biti. V svobodi, da rečeš da, v svobodi, da rečeš ne. V svobodi, da dvomiš,
v svobodi sprejemanja in zavračanja. V svobodi besede in molka, v svobodi, ki si to upa postati in
ostati. V svobodi lastne osebne odločitve, v svobodi lastne osebne izbire.

To je ta čarobni, žlahtni in neprecenljivo dragoceni praprotni cvet v tvojem srcu. Daj mu cveteti, daj
mu sijati zase in za druge ljudi. Imenuje se – Svoboda.”

Ustvarjalci kulturnih prireditev na OŠ Franja Malgaja vam želimo čudovit kulturni praznik.

 

OŠ FRANJA MALGAJA ŠENTJUR
Ulica skladateljev Ipavcev 2, 3230 Šentjur

Telefon: 03/ 746 3 800
ELEKTRONSKI NASLOV: tajnistvo@fmalgaja.si