Začel se je teden otroka – kot protiutež epidemiji, šolanju od doma in posledicam, ki iz tega izhajajo, želimo poudariti pomen igre in igranja. Igra je temelj učenja. Učenje skozi igro pa temelj trajnostnega znanja. In igranje prinašata veselje in sproščenost, burita našo domišljijo, nas povezujeta, navdihujeta.

Na šoli smo se odločili, da v tednu otroka pripravimo tradicionalno tržnico knjig, t.i. Drobtinice. Več kot 20 bralnih botrov, starejših učencev, bo svojim mlajšim vrstnikom bralo knjige. V šolsko skupnost bomo sprejeli naše prvošolce, ki tako postanejo pravi Malgajevci. Seveda pa bomo organizirali tudi pestro paleto najrazličnejših iger in tako počastili letošnjo temo tedna otroka.

Poslanico ob tednu otroka je tokrat pripravil Boštjan Gorenc – Pižama, ki je skupaj z ilustratorjem Jakom Vukotičem ključna sporočila prelil v simpatičen strip, ki mlado in staro poziva k igranju.

ZPMS_Teden-otroka_plakat_339X480_RGB