V četrtek, 15. marca 2018, je potekalo šolsko tekmovanje iz matematike za bronasto Vegovo priznanje. Tekmovanja se je udeležilo 247 učencev od prvega do devetega razreda.

Bronasto Vegovo priznanje je osvojilo 82 učencev: 10 učencev iz 1. razreda, 14 učencev iz 2. razreda, 10 učencev iz 3. razreda, 8 učencev iz 4 .razreda, 13 učencev iz 5. razreda, 8 učencev iz 6. razreda, 6 učencev iz 7. razreda, 6 učencev  iz 8. razreda  in 7 učencev  iz 9. razreda.

Najuspešnejši tekmovalci, ki so dosegli najmanj 80% vseh točk, od petega do devetega razreda so se uvrstili na državno tekmovanje:

Rok OBLAK (5. r.),  Gašper LUKANC (6. r.), Gaja TURNŠEK (8. r.), Valentin ROMIH in Urban  PUŠNIK (9.r.).

Več o rezultatih boste izvedeli od svojih mentorjev. Priznanja bodo prispela na šolo v začetku maja. Vsem tekmovalcem čestitamo za uspeh, udeležencem državnega tekmovanja pa želimo uspešno uvrstitev. Državno tekmovanje za srebrno in zlato Vegovo priznanje bo v soboto, 21. 04. 2018, na OŠ Antona Aškerca v Rimskih Toplicah.

                                                                                                                                                                Aktiv matematikov

Share on Facebook