Mednarodna kampanja Prometna kača je na naši šoli zaživela tudi v tem šolskem letu. V petek, 19. 10. 2018, smo zaključili 2-tedensko beleženje načina prihoda v šolo učencev 1.−5. razreda in oddelka OPP. Otroke smo vzpodbujali, da se poslužujejo trajnostnih načinov poti, torej hoje, kolesarjenja ali vožnje z avtobusom. In uspelo nam je! Bili smo več kot uspešni. Večina oddelkov je presegla naš cilj + 20 %. Zmagali so učenci 2. a, ki so bili glede na začetek uspešnejši kar za 54 %. Čestitam!

Vendar pa vsega še ni konec. Čez nekaj časa bomo nenapovedano zopet preverili, kako so otroci prišli v šolo. Pa tudi če ne bi več preverjali….jutranja hoja ali kolesarjenje imata ogromno prednosti za naše telo kot tudi za okolje. Naša skupna naloga je, da zdrav način življenja in skrb za okolje prenesemo na naše najmlajše.

Dragi otroci in spoštovani starši! Naj vam to postane vsakodnevna rutina. Začnimo skrbeti zase in za naš planet že danes! Z majhnimi koraki se daleč pride!

Vodja kampanje: Breda Skutelj