Drage učenke, dragi učenci,

na začetku bi vam želel povedati, da je znanje vrednota, ki odpira marsikatera vrata. Zaradi tega se je koristno izobraževati in sprejemati znanje, ki vam ga podajajo vaši starši in učitelji. Pot do uspeha ne bo nikoli enostavna, lahko pa je lažja, če ji boste znali slediti. Verjamem, da bomo vse to skupaj zmogli in da ne boste nikoli pozabili slediti tudi svojim sanjam.

 

Spoštovani starši in skrbniki,

prvi šolski dan naj si vaši otroci zapomnijo tudi po lepem doživetju z vami. Vi ste prvi in glavni roditelji in najpomembnejši  vzgojitelji vaših otrok. Šola pa vam bo pri tem pomagala, da uresničimo naš skupen cilj, to so odgovorni in zreli državljani Republike Slovenije. Želim si dobrega sodelovanja z vami in več medsebojnega zaupanja.

Vsem srečno na tej poti.

 

Ravnatelj,

mag. Jure Radišek

Prisluhnite tudi pozdravnemu govoru ob začetku šolskega leta mag. Marka Diacija, župana Občine Šentjur.