Mesec september z vetrom zapleše in prvošolčkom lase počeše.

Malo na levo, malo na desno, malo za šalo, malo pa resno.

Deklicam v čopke, dečkom na prečko, sonce jesensko sije za srečo.

Malo na levo, malo na desno, malo za šalo, malo pa resno.

(Zvezdana Majhen)

 

Septembrski veter je počesal laske tudi 53 prvošolcem, ki so v ponedeljek, 2. 9. 2019, prvič prestopili prag naše šole. V novo šolsko leto sta jih sprejela g. ravnatelj Jure Radišek in g. župan Marko Diaci s prijaznim nagovorom in izrečeno dobrodošlico. V dar so dobili pravljico Dežni škrat in nezadovoljni ptič. Manjkale niso niti rumene rutice in kresničke, ki so jih prejeli kot obvezen modni dodatek, da bo vsakdanja pot v šolo bolj varna. V še zadnji spomin na poletne počitnice jih je z barko popeljal Bobek v predstavi Bobek in barčica, ki so jo zaigrali učenci 4. razreda pod mentorstvom Brede Pavlič.

Dragi prvošolci! Veselimo se skupnih ustvarjalnih in zanimivih trenutkov, ki so pred nami.

Vaše učiteljice