V torek, 24. 9. 2019 smo imeli petošolci tehniški dan Promet, ki je bil vezan na tečajni pouk kolesarjenja. Pridružili so se nam tudi učenci z oddelka s prilagojenim programom. Na dvorišču pred šolo smo najprej postavili spretnostni poligon. Pozdraviti nas je prišel tudi g. policist, Uroš Malgaj, ki nam je dal nekaj nasvetov glede opravljanja kolesarskega izpita ter nas opozoril na odgovorno ravnanje pri izvedbi le tega. Sledil je pregled koles. Vsi tisti, ki smo imeli izpravno kolo, smo dobili nalepko VARNO KOLO. Nalepiti smo jo morali na vidno mesto. Učiteljice so nas opozorile na pravilno uporabo varnostne čelade, višino sedeža glede na našo velikost, pravilno vstopanje na kolo,…..Nadaljevali smo z vožnjo po spretnostnem poligonu. Videti je bilo veliko lažje kot je bilo v resnici. Pokazati smo morali, da obvladamo svoje kolo, kar je predpogoj za vožnjo po prometni površini.         

Marija Pezdevšek in Jasna Zupanc