Spoštovani starši!

Javna agencija RS za varnost prometa nam je poslala dopis, preko katerega že vrsto let opozarja na uporabo varnostnih pasov med vožnjo otrok in vseh drugih potnikov.

Starši, vi ste tisti, ki ste jim vzgled. Poskrbite, da boste vi in vaši otroci med vožnjo pripeti z varnostnim pasom. Otroci do višine 150 cm morajo biti ustrezno zavarovani v otroških varnostnih sedežih.

Otroci, ki za prevoz uporabljajo šolski avtobus morajo upoštevati pravila, ki so jih prejeli z mesečno avtobusno vozovnico. Spodbujajte in opozarjajte jih, da bodo ta pravila dosledno upoštevali. Tudi v šoli jih vedno znova opozarjamo na to.

Predvsem pa:

BODITE JIM VZGLED NA VSEH VOŽNJAH, TUDI NAJKRAJŠIH, TER SE PRIPENJAJTE Z VARNOSTNIM PASOM.

ZAVEDATI SE MORAMO, DA SE NE PRIPENJAMO ZARADI POLICISTOV IN KAZNI, TEMVEČ ZARADI LASTNE VARNOSTI IN VARNOSTI DRUGIH!

Prilagam link do pravilne uporabe varnostnega pasu.

https://www.avp-rs.si/varnost-v-prometu/varnostni-pas/

Mentorici prometne vzgoje

Marija Pezdevšek

Jasna Zupanc