V ponedeljek, 21. 10. 2019, ob 13. uri (čas reševanja nalog: 60 min) je potekalo šolsko tekmovanje iz znanja angleščine za učence 8. razreda (IATEFL Slovenia).

Naloge na šolski ravni so bile vsebinsko vezane na temo ”History of Slovenia – A people without the knowledge of their past origin and culture is like a tree without roots (Marcus Garvey)”.

Tekmovanja se je udeležilo 21 učencev. Najbolj uspešni so bili naslednji učenci: Ana Anouk Scholtemeijer, Filip Boris Urek in Filip Cmok, ki se bodo udeležili državnega tekmovanja, ki bo 25. 11. 2019, ob 14. uri (čas reševanja nalog: 90 min).

Za državno raven pa je izbrana tema ”History – People are trapped in history and history is trapped in them. (James Baldwin)”.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke, še posebej tistim, ki se bodo udeležili državnega tekmovanja.

Maja Belej, mentorica tekmovanja iz TJA za 8. razrede