Skoči na glavno vsebino

OŠ Franja Malgaja Šentjur

OŠ Franja Malgaja Šentjur

OŠ Franja Malgaja Šentjur

Mavrični splet besed

Gledališka ustvarjalnost se je včeraj, 8. marca 2023, v velikem zamahu vrnila na malgajevski oder. Igralci Teatra (nade)budnih so uprizorili predstavo Biti mlad je za…!, ki je nastala po knjigi Čez potok ne čez most. Za oder jo je priredila in režirala mentorica Bojana Potočnik. Predstava se postavlja v kožo najstnika v današnjem času. Dotaknili so se zaljubljenosti, tesnobe, samopodobe, socialnih razlik, absurdnosti šolskega sistema, pasti družabnih omrežij, hitrega odraščanja deklet in fantovskega capljanja za njimi v želji, da bi obdržali prijateljice iz otroštva, žalosti ob izgubljenem otroštvu in strahu pred odraslostjo … Vse to so junaki predstave povedali v jeziku mladostnikov in pri tem niti niso ostali politično korektni ter so pogumno nastavili ogledalo zlaganemu svetu odraslih in poželi stoječe ovacije.

Za njimi pa so oder zasedli igralci otroške gledališke skupine s predstavo Petelinček išče srečo, ki jo je za oder priredila mentorica Alja Benkoč Sušnik, jo tudi režirala in sama izdelala vse kostume, ki so bili prava paša za oči. Mladi igralci so nas popeljali v kokošnjak, v katerem je petelinček spoznal, kaj pomeni, če nekoga obsodiš po krivem. Na koncu predstave pa je še ugotovil, da se prava sreča skriva v nas samih, čeprav jo prepogosto iščemo v zunanjem svetu. Veseli smo, da gledališko ustvarjalnost na naši šoli gojimo od malih nog, tako ne vzgajamo samo odličnih igralcev, ampak tudi kritične gledalce gledališke ustvarjalnosti, ki bodo nemara nekoč celo sami zaznamovali gledališki svet s svojim ustvarjanjem.

Obe predstavi se bosta 20. marca uvrstili območnega srečanja gledaliških skupin Igrajmo se gledališče.

 

 

Dostopnost