Nacionalno preverjanje znanja

Za učence 6. in 9. razreda OŠ in OPP-NIS bo potekalo Nacionalno preverjanje znanja po razporedu:

·         četrtek, 4. 5. 2023: preverjanje iz SLOVENŠČINE,

·         ponedeljek, 8. 5. 2023: preverjanje iz MATEMATIKE,

·         sreda, 10. 5. 2023: preverjanje iz ANGLEŠČINE (6. razred), FIZIKE (9. razred) in NARAVOSLOVJA (9. r, opp-nis).

Nacionalno preverjanje znanja bo potekalo od 8.00 do 9.00, zato bo temu prilagojen tudi pouk:

·         za vse učence od 4. do 9. razreda odpadejo predure (izbirni predmeti),

·         prva šolska ura za učence od 6. do 9. r se prične ob 8.00 in traja do 9.00,

·         razpored učilnic bo objavljen na oglasni deski.

Za učence prve triade in POŠ Blagovna ni sprememb glede pouka in pridejo v šolo kot vsak drug dan.

Prav je, da se učenci pri reševanju nalog NPZ potrudijo po svojih najboljših močeh in pokažejo vso znanje, ki so ga do sedaj usvojili.

Vsem učencem želimo pri tem veliko uspeha!