Zaključna prireditev bralne značke

V četrtek, 11. maja, smo na zaključni prireditvi bralne značke gostili pisateljico, pesnico in nagrajenko Prešernovega sklada Anjo Štefan. Ob prijetnem vzdušju nas je popeljala v svet pripovedovanja in dokazala čarobno moč govorjene pravljice.

Ob zaključku letošnje bralne sezone se lahko pohvalimo, da imamo na šoli vsaj 30 učencev več, ki so v šolskem letu prebrali in pripovedovali vsaj pet knjig. Imamo sedem razredov, ki so s sodelovanjem in nenehnim vzpodbujanjem dosegli 100 % rezultat in si prislužili dodatni prosti dan. Imamo skoraj 70 % učencev, ki bodo ob spričevalih slovesno prejeli še Priznanje bralne značke.

Bralna značka ima dolgo slovensko tradicijo. V šole prihajajo že otroci tretje generacije »tekmovalcev«. Vedno je bil cilj navduševati mlade za branje. Upam si trditi, da s skupno željo staršev, učiteljev in učencev na naši šoli to uspešno gojimo.

Zahvaljujem se g. ravnatelju za podporo, vsem nam pa želim še mnogo prebranih knjig, ki bodo lepšale naš prosti čas!

Simona Fridl